Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu sniegto pakalpojumu kvalitāti. Turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai.
Personas datu apstrādes noteikumi

Vanda Narciško-Fedoroviča

Radiologs diagnosts

Cilvēka dzīves laikā locītavām ir jāiztur ļoti liela slodze. Daudzi cilvēki cieš no sāpēm vai nepatīkamām sajūtām, daži locītavās radušos iekaisumu dēļ pat nevar brīvi kustēties.

Noteikt sāpju iemeslu un ārstēšanās metodes palīdz locītavu ultrasonogrāfija. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs otrais cilvēks, kas ir vecāks par 50 gadiem, cieš no kādas slimības, kas sagādā viņam problēmas. Mūsdienās pastāv vairākas ārstēšanās metodes, kas palīdz pilnīgi vai daļēji atjaunot locītavas un to funkcijas. Taču, lai noteiktu ārstēšanos, ārstam sākumā jāveic diagnostika. 

Locītavu ultrasonogrāfijai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir droša izmeklējuma metode - bez blakusparādībām. Gūžu ultrasonogrāfiju bieži veic pat zīdaiņiem. Otrkārt, šis izmeklējums ir visiem pieejams un salīdzinoši nedārgs. Ar ultraskaņas metodi iespējams novērtēt locītavu un virspusējo mīksto audu stāvokli.
Ceļa locītavu ultrasonogrāfiju ārsti rekomendē veikt sāpju gadījumā, pēc traumām, pēc Laima slimības pārciešanas, pacientiem ar lieko svaru, artrozes vai artrīta gadījumā, ja parādās iekaisums vai veidojums, pacientiem ar endokrīnām slimībām, ja kustoties rodas nepatīkamas sajūtas – tā pakāpeniski attīstās dažādas slimības.
Ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts var noteikt ceļa locītavu kolaterālo saišu plīsumus, asinsizplūdumus saitēs, saišu struktūras traucējumus, meniska plīsumu.

Latgales medicīnas centra mūsdienīgais aprīkojums ļauj veikt pleca, ceļa, elkoņu, plaukstas, iegurņa locītavu izmeklējumu.

 

Darba grafiks


Pierakstīties pie ārsta

Specialists *:
Дата приёма *:
Jūsu vārds un uzvārds *:
Tālrunis *:
El. pasts:
Ziņojums:
* Atzīmētie lauki ir jāaizpilda obligāti