Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Ja CoVid tests ir pozitīvs

19.11.2020

Pēc pozitīva izmeklējuma rezultāta uz Covid-19 infekciju ar Jums telefoniski sazināsies  Slimību profilakses un kontroles centra speciālists. Prioritāri tiek informētas personas ar apstiprinātu Covid-19 infekciju.
Epidemioloģiskās drošības likums (18.panta 3. daļa) nosaka, ka personas pienākums ir nepakļaut citas personas inficēšanās riskam. Lai novērstu inficēšanās risku citu cilvēku veselībai (24.panta 21 daļa), likumā ir noteikts, ka fiziskajām personām ir pienākums pildīt epidemiologa norādījumus.
 
Informējam, ka:
-  jāievēro Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” prasības;
-  jāievēro Slimību profilakses un kontroles centra norādījumi;
-  jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām.
-  Jūsu dati tiks nodoti Slimību profilakses un kontroles centram turpmākai rīcībai epidemioloģiskās drošības nolūkā.
 
Slimību profilakses un kontroles centra norādījumi par pašizolāciju
1.    Palieciet savā dzīvesvietā, dodoties uz dzīvesvietu neizmantojiet sabiedrisko transportu;
2.    Lietojiet vienreiz lietojamu masku, ja ir pieejama. vai auduma gabalu (piem., lakatiņu vai šalli), lai nosegtu muti un degunu u.tml.;
3.    Ja maska nav uzlikta, klepojot vai šķaudot rūpīgi jānosedz mute un deguns ar vienreiz lietojamu salveti vai iekšējā elkoņa virsmā;
4.    Norobežojiet sevi no citiem, piemēram, atsevišķā telpā/istabā;
5.    Ievērojiet personīgo higiēnu, bieži mazgājiet rokas, lietojiet individuālos higiēnas piederumus. Arī citiem ģimenes locekļiem jāievēro personīgā higiēna;
6.    Neapmeklējiet ārstniecības iestādi bez iepriekšējā brīdinājuma! Pirms vēršanās ārstniecības iestādē obligāti piezvaniet pa tālruni un informējiet par iespējamu koronavīrusa infekciju un simptomiem;
7.    ja veselības stāvoklis pasliktinās, zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113 informējot par ceļojumu uz skarto teritoriju vai kontaktu ar COVID-19 slimnieku.

Ja laboratoriski tiks apstiprināts COVID-19, Jūs tiksiet informēts par turpmāko rīcību. Ar Jums sazināsies SPKC epidemiologs un ģimenes ārsts.
Mājas karantīna pacientam ar Covid-19 infekciju var tikt veikta vieglas slimības gadījumā (neliels drudzis, klepus, nogurums, iesnas vai iekaisis kakls, vemšana, caureja) un bez tādām pazīmēm kā elpas trūkums, apgrūtināta vai paātrināta elpošana, psihiskā stāvokļa izmaiņas (apjukums, letarģija u.c.).

SPKC profilakses ieteikumi COVID – 19 pacienta ģimenes locekļiem:
Ģimenes locekļus un personas, kuras dzīvo vienā dzīvoklī vai mājā (mājsaimniecībā) ar pacientu, kuram ir apstiprināta Covid-19 infekcija, uzskata par augsta inficēšanās riska kontaktpersonām. Neatkarīgi no tā, vai persona, kurai apstiprināta Covid-19 infekcija, atrodas slimnīcā vai mājās, personām, kuras dzīvo kopā ar slimnieku, tiek noteikta mājas karantīna jeb pašizolēšanās.
 
Pacientiem ar  apstiprinātu Covid-19 infekciju atkārtota testēšana, lai apstiprinātu atbrīvošanos no vīrusa, veic ne ātrāk kā 14 dienas pēc pozitīvās atbildes saņemšanas vai simptomu izzušanas.
 
Arī tad, ja laboratoriskā izmeklējuma rezultāts COVID-19 būs negatīvs vai noteikts cits izraisītājs, Jūs par to informēs laboratorija.
1.    Sazinieties ar savu ģimenes ārstu par turpmāko ārstēšanu.
2.    turpiniet pašnovērošanos līdz inkubācijas perioda beigām (14 dienas no kontakta ar COVID-19 gadījumu vai skartās teritorijas apmeklējuma);
3.    ja veselības stāvoklis pasliktinās, zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113 informējot par ceļojumu uz skarto teritoriju vai kontaktu ar COVID-19 slimnieku.
 


Izvēleties konsultācijas veidu

Pierakstīšanās uz online konsultāciju
  • Pierakstīšanās pie ārsta uz online konsultāciju notiek tā pat kā piesakoties uz jebkuru vizīti klīnikā – telefoniski 25251010, sūtot ziņu uz info@latmedcentrs.lv, vai aizpildot formu Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmedcentrs.lv.
  • Online konsultācija var notikt, izmantojot Watsapp aplikāciju vai https://zoom.us vietni
  • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur https://zoom.us Jums ir jābūt pieejamam datoram, planšetei vai viedtālrunim ar interneta pieslēgumu, kā arī video un audio saziņas nodrošinājumu.
  • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur Watsapp aplikāciju Jums ir jābūt pieejamam viedtālrunim ar interneta pieslēgumu.
  • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs ZOOM.US video saziņas kodu (Meeting ID) un konsultācijas sākuma laiku.
  • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot Watsapp aplikāciju, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru izziņu ar konsultācijas sākuma laiku.
  • Lai pilnvērtīgi izmantotu konsultācijai rezervēto laiku, Jums laicīgi atvērt ZOOM.US vietni  ierīcē, kuru lietosiet. Izvēlieties iespēju “JOIN A MEETING” un ievadam atsūtīto kodu (Meeting ID). Tālāk apstipriniet, ka vēlaties video un audio savienojumu (apstipriniet ‘Join with video’ un ‘Join with audio’ iespējas). Saruna būs kvalitatīvāka, ja lietosiet austiņas un ārējo mikrofonu. Gadījumos, ja datorā nav iebūvēta videokamera, jums būs nepieciešama ārējā kamera.
  • Apmaksa par online konsultāciju tiek veikta priekšapmaksas veidā – pierakstoties uz to, jums tiks izsūtīts rēķins. Veicot apmaksu, lūdzam mums atsūtīt maksājuma apliecinājumu.

Izvēloties šo online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, klients apzinās, ka šis videosaziņas veids nav specifiski pielāgots personalizētas medicīniskas informācijas konfidenciālai apritei – tiek izmantots brīvpieejas trešās puses nodrošināts serviss.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!