Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Uzvari cīņā ar vēzi

25.11.2020
 Jūsu meitai ir 12 gadi - tas ir vecums, kad meitenes visā Latvijā bez maksas tiek vakcinetas pret cilvēka papilomas vīrusu (CRV). Ir zināms, ka CPV izraisa dzemdes kakla vēzi. Aicinām iepazīties ar informāciju par šo bīstamo infekciju un izmantot valsts garantēto iespēju ar vakcinācijas palīdzību pasargāt savu meitu no vēža.

Kāpēc jāvakcinējas jau 12 gados?
CPV vakcīna novērš dzemdes kakla vēzi aptuveni četros no pieciem gadūjimiem. Taču vakcināciju ir ļoti svarīgi veikt vēl pirms dzimumattiecību sākuma.

Kas izraisa CPV infekciju?
CPV ir ārkārtīgi lipīga un ļoti izplatīta infekcija. Tā tiek pārnēsāta ar ādas un gļotādu strapniecību, parasti dzimumakta laikā.

Kā var saslimst ar vēzi?
Aptuveni vienai no desmit sievietēm infekcija noris ilgāk, un dzemdes kaklā veidojas izmaiņas, kas var attīstīties par vēzi.

Vakcīna ir droša un par to nav jāmaksa, tā ir iekļauta valsts imunizācijas programmā. Vakcinācijas kursā ir ietvertas trīs devas, kas tiek ievadītas augšdelma muskulī. Meitene saņem pirmo poti, pēc mēneša - nākamo un ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc pirmās - trešo.



Izvēleties konsultācijas veidu

Pierakstīšanās uz online konsultāciju
  • Pierakstīšanās pie ārsta uz online konsultāciju notiek tā pat kā piesakoties uz jebkuru vizīti klīnikā – telefoniski 25251010, sūtot ziņu uz info@latmedcentrs.lv, vai aizpildot formu Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmedcentrs.lv.
  • Online konsultācija var notikt, izmantojot Watsapp aplikāciju vai https://zoom.us vietni
  • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur https://zoom.us Jums ir jābūt pieejamam datoram, planšetei vai viedtālrunim ar interneta pieslēgumu, kā arī video un audio saziņas nodrošinājumu.
  • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur Watsapp aplikāciju Jums ir jābūt pieejamam viedtālrunim ar interneta pieslēgumu.
  • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs ZOOM.US video saziņas kodu (Meeting ID) un konsultācijas sākuma laiku.
  • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot Watsapp aplikāciju, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru izziņu ar konsultācijas sākuma laiku.
  • Lai pilnvērtīgi izmantotu konsultācijai rezervēto laiku, Jums laicīgi atvērt ZOOM.US vietni  ierīcē, kuru lietosiet. Izvēlieties iespēju “JOIN A MEETING” un ievadam atsūtīto kodu (Meeting ID). Tālāk apstipriniet, ka vēlaties video un audio savienojumu (apstipriniet ‘Join with video’ un ‘Join with audio’ iespējas). Saruna būs kvalitatīvāka, ja lietosiet austiņas un ārējo mikrofonu. Gadījumos, ja datorā nav iebūvēta videokamera, jums būs nepieciešama ārējā kamera.
  • Apmaksa par online konsultāciju tiek veikta priekšapmaksas veidā – pierakstoties uz to, jums tiks izsūtīts rēķins. Veicot apmaksu, lūdzam mums atsūtīt maksājuma apliecinājumu.

Izvēloties šo online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, klients apzinās, ka šis videosaziņas veids nav specifiski pielāgots personalizētas medicīniskas informācijas konfidenciālai apritei – tiek izmantots brīvpieejas trešās puses nodrošināts serviss.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!