Parādes iela 11, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Dermatoloģija

Dermatologs jeb ādas ārsts ir veselības aprūpes speciālists, kas nodarbojas ar ādas, matu, nagu seksuāli transmisīvo slimību diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi. Neatkarīgi no tā, vai Jūs uztrauc izsitumi, akne, grumbas, dzimumzīmes, psoriāze vai melanoma, vai arī vajadzīgas kosmētiskas procedūras, lai uzlabotu izskatu, Latgales medicīnas centra speciālisti radīs efektīvus un individuālus risinājumus katram pacientam.

Āda ir unikāls orgāns, un tās izskats var sniegt vērtīgu informāciju par Jūsu vispārējo veselības stāvokli. Ādas krāsas, tekstūras izmaiņas, izsitumi vai citi rādītāji dažkārt var liecināt par hronisku slimību pazīmēm. Regulāri sekojot līdzi savai ādai, ir iespējams laikus atklāt un novērst veselības problēmas.

Kāpēc apmeklēt dermatologu?

Ādas vēža diagnostika: Ādas vēzis ir viens no visizplatītākajiem vēža veidiem, taču, ja to atklāj laikus, ārstēšana nav sarežģīta. Dermatologs prot atpazīt aizdomīgas dzimumzīmes, ādas bojājumus vai izaugumus, kas potenciāli varētu būt vēža veidojumi. Regulāri dermatologa veiktas ādas vēža pārbaudes var palīdzēt atklāt vēzi agrā stadijā un piemeklēt efektīvākos ārstēšanas risinājumus.
Ādas slimību diagnostika un ārstēšana:  Dermatologs precīzi noteiks tādu slimību cēloņus kā akne, ekzēma, psoriāze, dermatīts, rozācija, sēnīšu infekcijas, kā arī citu slimības un to izraisītājus. Uzklausot profesionālu padomu, ir iespējams novērst komplikācijas un uzlabot vispārējo ādas veselību. Dermatologs nodrošina pastāvīgu aprūpi un ārstēšanu, sniegdz padomus dzīvesveida izmaiņām, izraksta atbilstošus medikamentus un uzrauga Jūsu progresu.
Kosmētiskās problēmas un risinājumi: Ādas ārsts pārzina kosmētiskās dermatoloģijas procedūras, kuru mērķis ir uzlabot ādas izskatu. Dermatologs nodrošina tādas procedūras kā botulīna un filleru injekcijas, ķīmisko pīlingu, lāzerterapiju un citas, lai novērstu grumbas,  nevienmērīgu ādas tonusu un apjoma zudumu, dažādus ādas defektus. Starojoša un vesela āda uzlabos kopējo labsajūtu, cels pašapziņu un mazinās stresu.

Kad apmeklēt dermatologu?

  • Ja pamanāt jebkādas izmaiņas ādā, piemēram, jaunas dzimumzīmes, izaugumus vai bojājumus;
  • Ja Jums ilgstoši ir pinnes, kas nereaģē uz bezrecepšu ārstēšanu;
  • Ja Jums ir izsitumi, nieze vai citi neizskaidrojami ādas simptomi;
  • Ja ģimenē agrāk konstatēts ādas vēzis;
  • Ja Jums ir hroniska ādas slimība, kas prasa pastāvīgu ārstēšanu;
  • Ja Jums ir bažas vai jautājumi par ādas veselību vai izskatu.

! Svarīgi plānot regulāras pārbaudes pie dermatologa, lai veiktu profilaktiskos izmeklējumus, īpaši, ja pastāv riska faktori, piemēram, ādas vēzis, ikdienā ilgstoši atrodaties saulē vai agrāk ir diagnosticētas ādas slimības ģimenē.

Kā sagatavoties vizītei?

Apkopojiet informāciju: Pirms vizītes sastādiet sarakstu ar visām problēmām, kas Jūs nomāc saistībā ar ādu, tostarp simptomiem, izmaiņām vai konkrētām niansēm, ko vēlaties apspriest ar dermatologu. Pierakstiet informāciju detalizēti, piemēram, kad sākās simptomi, jebkādus iespējamos izraisītājus, ko esat pamanījis, un iepriekš izmēģinātās ārstēšanas metodes vai medikamentus.
Sagatavojiet medicīnisko vēsturi: Sagatavojiet savu medicīnisko vēsturi, iekļaujot informāciju par iepriekšējām ādas slimībām, alerģijām, operācijām un visiem medikamentiem, ko lietojat. Šī informācija palīdzēs dermatologam labāk izprast vispārējo veselības stāvokli un pielāgot ārstēšanu.
Veidojiet ādas dienasgrāmatu: Ja Jums ir hroniskas ādas problēmas vai simptomi, kas parādās un izzūd, iekārtojiet ādas dienasgrāmatu. Pierakstiet jebkādas izmaiņas vai izraisītājus, piemēram, pārtiku, vides faktorus vai stresa līmeni.
Uzņemiet fotogrāfijas: Ja ādas problēmas ir redzamas, piemēram, izsitumi, pušumi vai dzimumzīmju izmaiņas, uzņemiet fotogrāfijas. Tās palīdzēs dermatologam novērtēt izmaiņas vai ļaus noteikt problēmu pat tādā gadījumā, ja, ierodoties uz vizīti, fiziska ādas bojājuma vairs nebūs.
Sagatavojiet ādu: Pirms vizītes nelietojiet kosmētiku, losjonu vai krēmu uz problemātiskajām zonām. Tas dermatologam ļaus pārbaudīt Jūsu ādu tās dabiskajā stāvoklī.

"Ieguldiet līdzekļus un rūpes savas ādas veselībā. Tā Jūs prezentēs visu mūžu."

Speciālisti

Marija Malina
Marija Malina
Dermatoloģe, veneroloģe, kosmētiķe

Izvēleties konsultācijas veidu

Kā pieteikties konsultācijai
  • Piesakies klātienes konsultācijai Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmescentrs.lv vai pa tālruni 25251010.
  • Saņem atgādinājuma zvanu pirms konsultācijas.
  • Nāc klātienē.
  • Nākot uz Latgales medicīnas centru, paņem savu personas apliecinošu dokumentu.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!