Parādes iela 11, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Vakcinācija

Izprotot vakcinācijas nozīmi sabiedrības veselības un labklājības nodrošināšanā, piedāvājam plašu vakcināciju klāstu, kas pasargās Jūs un Jūsu tuviniekus no dažādām novēršamām slimībām.
 
Vakcinācija pret ērču encefalītu gan bērniem, gan pieaugušajiem
Lai izsargātos no ērču encefalīta, būtiskākais profilakses pasākums ir savlaicīga vakcinācija. Vakcinācija īpaši nepieciešama personām, kuras regulāri apmeklē mežus un krūmājus, kā arī tūristiem, kuri apmeklē ērču encefalīta endēmiskos rajonus.
Vakcinācijas shēmas pilns pamatkurss ietver trīs vakcīnas devas. 1 - 3 mēnešus pēc pirmās vakcīnas devas ievadīšanas tiek ievadīta otrā vakcīnas deva. Aizsardzība jeb imunitāte pēc divām devām ir pietiekama tikai vienai sezonai. Trešo devu ievada pēc 6 - 12. Lai saglabātu imunitāti ik pēc 3-5 gadiem nepieciešama ievadīt revakcinācijas devu.
Vakcinācija pret gripu: gripas vakcinācijas pakalpojumi ir pieejami pieaugušajiem un bērniem jau no 6 mēnešu vecuma.
Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.
Gripa ir viena no vakcīnregulējamām infekcijas slimībām. Ikgadējā vakcinācija ir efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu. Vakcinēties pret gripu ir ieteicams ikvienam un ieteicams to darīt rudenī, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Jo īpaši vakcinācija ir ieteicama personām, kuras pieder pie kādas no riska grupām.
Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu (Cervarix, Silgard)
CPV ir vīruss, kas inficē ādas un gļotādu dziļākos slāņus. Ir sastopami vairāk nekā 100 CPV veidi. Vairums no tiem ir tā saucamie zema riska vīrusa tipi, kas rada labdabīgus ādas un gļotādu veidojumus, piemēram, kārpas.
Savukārt augsta riska tipi var veicināt dzemdes kakla, maksts, vulvas vēža attīstību sievietēm, dzimumlocekļa vēža attīstību vīriešiem, anālā kanāla, kā arī mutes un rīkles vēža attīstību gan sievietēm, gan vīriešiem.
Vakcinācija pret pneimokoku infekciju
Pneimokoku infekciju izraisa baktērija (Streptococcus pneumoniae jeb pneimokoks), kas organismā iekļūst caur elpceļiem. Pneimokoki var izraisīt gan salīdzinoši vieglas saslimšanas, gan ļoti smagas saslimšanas, kuru rezultātā var iestāties nāve.
Vakcinācija pret pneimokoku infekciju ir visefektīvākā aizsardzība. Atbilstoši Vakcinācijas kalendāram vakcinācija pret pneimokoku infekciju sastāv no 3 potēm – 2 mēnešu vecumā, 4 mēnešu vecumā un 12-15 mēnešu vecumā. Lai gan vakcinācija nepasargā no saslimšanas ar pneimokoku infekciju, taču inficēšanās gadījumā vakcinācija palīdz to pārslimot vieglākā formā.

Kāpēc izvēlēties vakcināciju Latgales medicīnas centrā?
Komplekss vakcīnu klāsts: mēs piedāvājam visas Latvijā reģistrētās vakcīnas (piesakot 2 dienas iepriekš), nodrošinot Jums piekļuvi jaunākajām un efektīvākajām pieejamajām vakcīnām Jūsu veselības aizsardzībai.
Ērts pieraksts: Jūsu drošība un ērtības mums ir vissvarīgākās. Mūsu vakcinācijas pakalpojumi ir pieejami pēc iepriekšēja pieraksta, kas ļauj mums pielāgot grafiku Jūsu vajadzībām un nodrošināt drošu vakcinācijas procesu.
Augsta līmeņa aprūpe: Izvēloties vakcināciju Latgales medicīnas centrā, Jūs izvēlaties uzticamu veselības aprūpes sniedzēju, kas nodrošina visaugstākā līmeņa aprūpi. Jūsu labklājība ir mūsu galvenā prioritāte.

Vakcinācija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā novērst infekcijas slimību izplatīšanos un aizsargāt savu un apkārtējo veselību. Negaidiet, ieplānojiet savu vakcinācijas vizīti pie mums jau šodien, lai spertu aktīvu soli pretim veselīgākai un drošākai nākotnei.

Uzmanību! Bez norīkojuma vai ārsta apskates vakcināciju neveicam! 

Speciālisti

Dzintra Skromane
Dzintra Skromane
Ārsta palīgs
Ļubova Moisejeva
Ļubova Moisejeva
Neatliekamās palīdzības ārsta palīgs Vecākais ārsta palīgs
Nadežda Jeļisejeva-Kozlova
Nadežda Jeļisejeva-Kozlova
Ambulatorā dienesta ārsta palīgs

Izvēleties konsultācijas veidu

Kā pieteikties konsultācijai
  • Piesakies klātienes konsultācijai Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmescentrs.lv vai pa tālruni 25251010.
  • Saņem atgādinājuma zvanu pirms konsultācijas.
  • Nāc klātienē.
  • Nākot uz Latgales medicīnas centru, paņem savu personas apliecinošu dokumentu.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!