Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Kardioloģija

Cilvēka sirds ir patiesi nenogurdināms orgāns. Diennaktī tā saraujas un izplešas 100 000 reižu, nodrošinot asins plūsmu sazarotā sistēmā, kuras kopējais garums ir simts tūkstoši kilometru. Sirds - asinsvadu saslimšanu izplatība Latvijā un mirstība no tām pieaug ar katru gadu. Pacientiem ar jau esošajām sirds - asinsvadu saslimšanām (hipertonija, stenokardija, kā arī stāvoklis pēc infarkta u.c.) ir iespēja saņemt kardiologa konsultāciju, veikt ehokardiogrāfiju, holtera monitorēšanu un citus izmeklējumus.

Īpašu nozīmi Latgales medicīnas centrs velta sirds - asinsvadu saslimšanu profilaksei. Nogurums, elpas trūkums, galvas reiboņi, sāpes krūtīs un sirdsklauves ir tik daži simptomi, kas var liecināt par sirds - asinsvadu saslimšanām. Šādās situācijās Latgales medicīnas centrs iesaka nekavējoties griezties pie kardiologa, lai veiktu diagnostiku un novērstu iespējamo komplikāciju sekas nākotnē. Klientu ērtībām izstrādāta speciāla kardio programma (check-up programma): par izdevīgu un fiksētu cenu ir iespējams veikt izmeklējumu kompleksu saņemt nepieciešamās konsultācijas, kā arī ārstēšanu. Mūsdienu dinamiskajā pasaulē, kas pārpilna aizņemtību un stresu, Latgales medicīnas centrs aicina arī jaunus, enerģiskus cilvēkus veikt pilnu diagnostiku, jo tieši viņi ir visvairāk pakļauti apkārtējās vides negatīvajai ietekmei, bet saslimšanu simptomi parādās tikai tad, kad visefektīvākās ārstēšanas laiks ir pagājis.

Kad ir nepieciešama kardiologa konsultācija?
 • Ja traucē sāpes sirds apvidū
 • Ja jūtami sirds pārsitieni
 • Ja ir elpas trūkums pie nelielas fiziskas slodzes.
 • Ja ģimenes ārstam ir aizdomas par iedzimtu/ iegūtu sirdskaiti vai sirds mazspēju, par ko liecina saklausīts troksnis pie sirds, paātrināta sirdsdarbība un elpošana, palielinātas aknas, pastiprināta svīšana, nogurums pie nelielas fiziskas slodzes
 • Pēc sirds ķirurģiskas operācijas/manipulācijas, lai izvēlētos tālāko ārstēšanu
 • Ja ir aizdomas par sirds ritma traucējumiem, tie ir reģistrēti elektrokardiogrammā
 • Ja bijis ģībonis fiziskas slodzes laikā
 • Ja ģimenē iedzimtas sirds problēmas, kas izraisījušas pēkšņu nāvi
 • Ja ilgtermiņā novērots stabili paaugstināts asinsspiediens.

Diagnostikas iespējas:
 • miera elektrokardiogramma (EKG);
 • ehokardiogrāfija;
 • holtera monitorēšana (24, 48, 72 stundu EKG pieraksts).

Profilaktiski reizi gadā kontrolējiet asinsspiedienu, atcerieties par veselīgas ēšanas pamatprincipiem, un pārbaudiet lipīdu un holesterīna līmeni asinīs. Paaugstināts asinsspiediens un augsts zema blīvuma holesterīna līmenis ir būtiski riska faktori nopietnām sirds un asinsvadu slimībām, taču bieži neizraisa nekādus simptomus.

Speciālisti

Gaļina Dormidontova
Gaļina Dormidontova
Kardiologs, Ehokardiogrāfijas speciālists
Jeļena Jakovleva
Jeļena Jakovleva
Kardiologs, Ehokardiogrāfijas speciālists

Izvēleties konsultācijas veidu

Pierakstīšanās uz online konsultāciju
 • Pierakstīšanās pie ārsta uz online konsultāciju notiek tā pat kā piesakoties uz jebkuru vizīti klīnikā – telefoniski 25251010, sūtot ziņu uz info@latmedcentrs.lv, vai aizpildot formu Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmedcentrs.lv.
 • Online konsultācija var notikt, izmantojot Watsapp aplikāciju vai https://zoom.us vietni
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur https://zoom.us Jums ir jābūt pieejamam datoram, planšetei vai viedtālrunim ar interneta pieslēgumu, kā arī video un audio saziņas nodrošinājumu.
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur Watsapp aplikāciju Jums ir jābūt pieejamam viedtālrunim ar interneta pieslēgumu.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs ZOOM.US video saziņas kodu (Meeting ID) un konsultācijas sākuma laiku.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot Watsapp aplikāciju, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru izziņu ar konsultācijas sākuma laiku.
 • Lai pilnvērtīgi izmantotu konsultācijai rezervēto laiku, Jums laicīgi atvērt ZOOM.US vietni  ierīcē, kuru lietosiet. Izvēlieties iespēju “JOIN A MEETING” un ievadam atsūtīto kodu (Meeting ID). Tālāk apstipriniet, ka vēlaties video un audio savienojumu (apstipriniet ‘Join with video’ un ‘Join with audio’ iespējas). Saruna būs kvalitatīvāka, ja lietosiet austiņas un ārējo mikrofonu. Gadījumos, ja datorā nav iebūvēta videokamera, jums būs nepieciešama ārējā kamera.
 • Apmaksa par online konsultāciju tiek veikta priekšapmaksas veidā – pierakstoties uz to, jums tiks izsūtīts rēķins. Veicot apmaksu, lūdzam mums atsūtīt maksājuma apliecinājumu.

Izvēloties šo online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, klients apzinās, ka šis videosaziņas veids nav specifiski pielāgots personalizētas medicīniskas informācijas konfidenciālai apritei – tiek izmantots brīvpieejas trešās puses nodrošināts serviss.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!