Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Neiroloģija

Neirologs ir ārsts, kas specializējas nervu sistēmas slimībās, to diagnosticēšanā un ārstēšanā.

Vizītes sākumā pacientam jāpastāsta sava problēma un jāpasaka apmeklējuma mērķis. Neirologs, uzklausot sūdzības, iegūst svarīgu informāciju un ar jautājumiem precizē dažādas nianses, tāpēc pacientam jācenšas atbildēt konkrēti. Jāsniedz informācija par blakusslimībām, lietojamiem medikamentiem un to devām, alerģiskām reakcijām uz zālēm. Tieši šī sarunas daļa – anamnēzes ievākšana – ir svarīga, lai turpmāk pareizi tiktu interpretēts jebkurš izmeklējums.

Vizītes laikā neirologs veic vispārējo neiroloģisko izmeklēšanu, lietojot savai specialitātei raksturīgus instrumentus. Ārsts novērtē pacienta augstākās nervu darbības funkcijas: orientēšanās laikā, telpā, atmiņa, runa, rēķināšana, domāšana, rakstīšana u. c., pēc vajadzības lietojot dažādus padziļinātus testus, piemēram, atmiņas pārbaude (piecu vārdu tests īslaicīgās atmiņas pārbaudei u. c.). Ja nepieciešams, tiek veikta slimās vietas palpācija (aptaustīšana), piemēram, ja sāp mugura. Pēc neiroloģiskā stāvokļa novērtēšanas ārsts nosaka diagnozi. Ja tā vēl ir neskaidra, pacients tiek nosūtīts uz laboratoriskiem vai diagnostiskiem papildizmeklējumiem (rentgenogramma, DT, MR, USG, EEG u.c.).

Neiroloģija ietver daudzu slimību spektru, jo saistīta ne tikai ar centrālo un perifēro nervu sistēmu slimībām, bet arī ar asinsvadu, muskuļu, vielmaiņas, kaulu, iekšējo orgānu un citām slimībām. Pēc diagnozes noteikšanas ārsts izskaidro slimības būtību, norisi, iespējamos cēloņus un sekas, ordinē medikamentus vai sniedz rekomendācijas.

Trauksmes signāli, kad jādodas pie neirologa:
 • Galvas, muguras, dažādas nervu sāpes
 • Samaņas traucējumi (ģībonis, epilepsija)
 • Reibonis, līdzsvara un koordinācijas traucējumi
 • Kustību traucējumi (trīc rokas, lēnums u. c.), locekļu vājums
 • Atmiņas traucējumi
 • Satraukums, veģetatīvi simptomi (sirdsklauves, svīšana u. c.)

 

Izvēleties konsultācijas veidu

Pierakstīšanās uz online konsultāciju
 • Pierakstīšanās pie ārsta uz online konsultāciju notiek tā pat kā piesakoties uz jebkuru vizīti klīnikā – telefoniski 25251010, sūtot ziņu uz info@latmedcentrs.lv, vai aizpildot formu Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmedcentrs.lv.
 • Online konsultācija var notikt, izmantojot Watsapp aplikāciju vai https://zoom.us vietni
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur https://zoom.us Jums ir jābūt pieejamam datoram, planšetei vai viedtālrunim ar interneta pieslēgumu, kā arī video un audio saziņas nodrošinājumu.
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur Watsapp aplikāciju Jums ir jābūt pieejamam viedtālrunim ar interneta pieslēgumu.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs ZOOM.US video saziņas kodu (Meeting ID) un konsultācijas sākuma laiku.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot Watsapp aplikāciju, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru izziņu ar konsultācijas sākuma laiku.
 • Lai pilnvērtīgi izmantotu konsultācijai rezervēto laiku, Jums laicīgi atvērt ZOOM.US vietni  ierīcē, kuru lietosiet. Izvēlieties iespēju “JOIN A MEETING” un ievadam atsūtīto kodu (Meeting ID). Tālāk apstipriniet, ka vēlaties video un audio savienojumu (apstipriniet ‘Join with video’ un ‘Join with audio’ iespējas). Saruna būs kvalitatīvāka, ja lietosiet austiņas un ārējo mikrofonu. Gadījumos, ja datorā nav iebūvēta videokamera, jums būs nepieciešama ārējā kamera.
 • Apmaksa par online konsultāciju tiek veikta priekšapmaksas veidā – pierakstoties uz to, jums tiks izsūtīts rēķins. Veicot apmaksu, lūdzam mums atsūtīt maksājuma apliecinājumu.

Izvēloties šo online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, klients apzinās, ka šis videosaziņas veids nav specifiski pielāgots personalizētas medicīniskas informācijas konfidenciālai apritei – tiek izmantots brīvpieejas trešās puses nodrošināts serviss.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!