Traumatologs – ortopēds ir ārsts, kurš specializējas kustību un balsta aparāta traumu un slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.
Kad var būt nepieciešama konsultācija?
- pēc traumas;
- ja ir aizdomas par kaulu lūzumiem,izmežģījumiem, sasitumiem un sastiepumiem;
- ja ir balsta un kustību aparāta hroniskas slimības;
- ja ir sāpes pēdās, ceļos, gūžās, plecos, plaukstās un citās locītavās;
- ja problēmas rada kaulu deformācija, artroze;
- ja ir nestabilitāte ceļa locītavā;
- ja ir cīpslu un muskuļu bojājumi;
- ja ir kompresijas neiropātija;
- jāārstē traumu sekas
Kā sagatavoties vizītei?
Dodoties pie traumatologa – ortopēda, vēlams līdzi paņemt visus ar konkrēto slimību saistītus izrakstus un slēdzienus, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un piemērotāko ārstēšanas stratēģijas izvēli. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav jāatkārto.
Kā notiek vizīte?
Sarunā ar pacientu tiek noskaidrotas sūdzības, ārsts veic izmeklēšanu, izskata līdzpaņemtos izmeklējumus un precizē diagnozi. Ja nepieciešams, ārsts nozīmē papildizmeklējumus, medikamentozu terapiju, manipulācijas, fizioterapiju vai nosūta pacientu konsultēties pie citiem speciālistiem un vienojas par nākamo vizīti.
Iespējamie papildizmeklējumi:
- ultrasonogrāfija
Fizikālā terapija ir ārstniecības metode, kurā tiek izmantoti dažādi fizikālie faktori jeb dabas resursi (ūdens, siltums, dūņas u.c.) un to pārveidotās formas (lāzerstari, elektrība, mikroviļni u.c.). Tie ir fizioloģiski ārstniecības līdzekļi, ar kuriem cilvēka ķermenis dzīvo mijiedarbībā un ir pieradis pie tiem. Fizikālā terapija ir svarīga sastāvdaļa slimību ārstēšanā, profilaksē un medicīniskajā rehabilitācijā.
- Magnetoterapija
- Fonoforēze ar medikamentu
- Ultraskaņas terapija
- Triecienviļņu terapija
- Elektroterapija
- Lāzerterapija
- Darsonvalizācija