Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Pulmonoloģija

Pneimonologs ir ārsts, kas specializējies elpošanas orgānu slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Biežākās slimības, kuras pneimonologs ārstē, ir dziļāko elpceļu infekcijas (bronhīti, pneimonijas), bronhiālā astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), tuberkuloze, retās plaušu slimības (sarkoidoze, fibrozējošs alveolīts u. c.), pleiras slimības (dažādas izcelsmes pleirīti).

Pneimonologi palīdz diagnosticēt plaušu vēzi, onkoloģisko slimību metastāzes plaušās, hematoloģiskās un reimatoloģiskās slimības ar plaušu bojājumu.

Pirmā vizīte pie pneimonologa parasti ilgst 20–30 minūtes. Pacientam vēlams paņemt līdzi iepriekšējo izmeklējumu rezultātus un sīki apdomāt savas sūdzības, piemēram, cik ilgi ir klepus vai vēl ir kādi citi simptomi (svīšana, nespēks utt.).

Pēc rūpīgas anamnēzes ievākšanas tiek veikta spirogrāfija ar bronhu paplašināšanu vai bez tās. Ja nepieciešams, ārsts nosūta uz papildanalīzēm, veikt plaušu rentgenu, krēpu izmeklējumus, t. sk. lai noteiktu tuberkulozes mikobaktērijas, vai uz citiem izmeklējumiem, piemēram, bronhoskopiju, bronhu provokācijas testu.

Kad jādodas pie pneimonologa:
 • Ja klepus ieilgst trīs nedēļas un ilgāk
 • Krēpās parādās asins piejaukums
 • Sūdzības par elpas trūkuma sajūtu fiziskas slodzes laikā
 • Strauji pieaug elpas trūkums jeb pēkšņa elpas trūkuma lēkme ar čīkstošu elpu
 • Sāpes krūškurvī. Īpaši, ja tām pievienojas citi simptomi: elpas trūkums, klepus utt
 • Ilgstoši ir paaugstināta temperatūra, krišanās svarā, svīšana

Izvēleties konsultācijas veidu

Pierakstīšanās uz online konsultāciju
 • Pierakstīšanās pie ārsta uz online konsultāciju notiek tā pat kā piesakoties uz jebkuru vizīti klīnikā – telefoniski 25251010, sūtot ziņu uz info@latmedcentrs.lv, vai aizpildot formu Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmedcentrs.lv.
 • Online konsultācija var notikt, izmantojot Watsapp aplikāciju vai https://zoom.us vietni
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur https://zoom.us Jums ir jābūt pieejamam datoram, planšetei vai viedtālrunim ar interneta pieslēgumu, kā arī video un audio saziņas nodrošinājumu.
 • Lai izmantotu online konsultācijas iespēju caur Watsapp aplikāciju Jums ir jābūt pieejamam viedtālrunim ar interneta pieslēgumu.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs ZOOM.US video saziņas kodu (Meeting ID) un konsultācijas sākuma laiku.
 • Piesakoties uz online konsultāciju, izmantojot Watsapp aplikāciju, pacientu reģistrācijas speciālists Jums izsūtīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru izziņu ar konsultācijas sākuma laiku.
 • Lai pilnvērtīgi izmantotu konsultācijai rezervēto laiku, Jums laicīgi atvērt ZOOM.US vietni  ierīcē, kuru lietosiet. Izvēlieties iespēju “JOIN A MEETING” un ievadam atsūtīto kodu (Meeting ID). Tālāk apstipriniet, ka vēlaties video un audio savienojumu (apstipriniet ‘Join with video’ un ‘Join with audio’ iespējas). Saruna būs kvalitatīvāka, ja lietosiet austiņas un ārējo mikrofonu. Gadījumos, ja datorā nav iebūvēta videokamera, jums būs nepieciešama ārējā kamera.
 • Apmaksa par online konsultāciju tiek veikta priekšapmaksas veidā – pierakstoties uz to, jums tiks izsūtīts rēķins. Veicot apmaksu, lūdzam mums atsūtīt maksājuma apliecinājumu.

Izvēloties šo online konsultāciju, izmantojot https://zoom.us vietni, klients apzinās, ka šis videosaziņas veids nav specifiski pielāgots personalizētas medicīniskas informācijas konfidenciālai apritei – tiek izmantots brīvpieejas trešās puses nodrošināts serviss.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!